Download PDF by Steve Birdsall, Don Greer: B-29 Superfortress in Action

By Steve Birdsall, Don Greer

ISBN-10: 0897470303

ISBN-13: 9780897470308

An illustrated historical past of the B-29 Superfortress aircraft, and its position in global warfare II, that includes pictures supplied through the crews who fought and flew in those well-known planes.

Show description

Read Online or Download B-29 Superfortress in Action PDF

Similar history_1 books

Get Kawasaki EN450 & 500 Twins (Ltd Vulcan) 1985 - 2004 Repair PDF

Haynes deals the simplest insurance for autos, vehicles, trucks, SUVs and bikes out there this day. each one handbook comprises effortless to stick with step by step directions associated with hundreds of thousands of pictures and illustrations. incorporated in each handbook: troubleshooting part to aid determine particular difficulties; guidance that supply precious brief cuts to make the activity more straightforward and get rid of the necessity for distinct instruments; notes, cautions and warnings for the house mechanic; colour spark plug prognosis and a straightforward to exploit index.

Additional resources for B-29 Superfortress in Action

Example text

Qxd 46 31. 8. 2007 22:29 StrÆnka 46 vozidel Praga III, Praga IV a Praga V se jednalo o zcela novou koncepci, která se stala základem i následujícím větším strojů Praga T 7, Praga T 8 a Praga T 9. Vozidlo řešil tým inženýra Surina velmi moderně, s jednoduchým podvozkem i nadčasově řešenou vrchní částí. Základem byl svařovaný rám z ocelových profilů. Podvozek tvořilo na každém boku osm zdvojených pojezdových kol, zavěšených po dvojicích a odpružených listovými pery. Dále zahrnoval hnací a napínací kolo a tři kladky, podpírající vrchní část pásu.

Dne 29. srpna naposledy vyjel, avšak došlo k závadě, když se roztrhl náboj hardy spojky. Stroj se musel vrátit do garáže, před zákazníkem však Šilink záležitost bagatelizoval výmluvou, že se jen dostalo bahno do spojky, která prokluzuje, u sériových vozidel bude ale použito těsného dna, jež podobnou závadu vyloučí. Jak se dozvěděl, do mateřské země již byl stejně odeslán návrh smlouvy na dodání první série tahačů. Přestože vše vypadalo tak nadějně, z kontraktu nakonec sešlo. Než mohlo dojít k jeho realizaci, do Nizozemska vtrhly německé divize a v rámci západního tažení zemi tulipánů obsadily, jeho koloniální armádě jako nepříteli samozřejmě jakékoliv dodávky neumožnili.

Pojezdová kola byla opatřena gumovou obručí. Pružicí jednotky chránil před poškozením krycí plech, probíhající mezi hnacím a napínacím kolem. Na rámu byla v přední části ukotvena pohonná jednotka, chráněná kapotáží automobilového typu, za ní se nacházela kabina dvoučlenné osádky. Ta měla provedení, připomínající nákladní automobil, byla uzavřená, s prosklením bočních dvířek a čelní stěny. Zadní polovinu délky pak konstruktéři využili k vytvoření nákladní korby, otevřené, s dřevěnými bočnicemi. Nad korbou se vypínaly tři ocelové obruče, přes které osádka přetahovala při zhoršeném počasí plachtu a zabraňovala tak vystavování nákladu dešti.

Download PDF sample

B-29 Superfortress in Action by Steve Birdsall, Don Greer


by David
4.0

Rated 4.56 of 5 – based on 24 votes